Необхідність співпрацювати з фінансовими установами виникає досить часто. Плануєте ви взяти кредит або навпаки хочете вкласти свої кошти, слід ретельно підходити до вибору банку. Щоб зробити ситуацію більш зрозумілою та прозорою, можна звернутися до так званого рейтингу надійності. Для його складання враховується відразу кілька параметрів, в результаті список демонструє досить об'єктивну картину на фінансовому ринку.

Топ-10 найбільш надійних банків в Україні

Надійність фінансової установи - один з важливих параметрів для будь-якого клієнта, адже це гарантія своєчасного повернення депозиту і відсутність проблем із погашенням кредитів.

Під час складання рейтингу банків України 2019 враховувалися наступні моменти.

  • Достатність капіталу. Параметр демонструє резерв власних коштів для екстреного покриття втрат.
  • Ліквідність. Характеризує можливість банку зберігати свою стійкість в стресовій ситуації.
  • Прибутковість установи. Демонструє рентабельність фінансів, оцінюється як сума доходів і витрат фінансової установи. Позитивна прибутковість банку робить його більш стійким.
  • Довіра вкладників ілюструється динамікою депозиту в період оцінювання.
  • Якість активів. Параметр показує відсотки проблемних кредитів в портфелі установи.
  • Підтримка акціонерів. Даний параметр демонструє приналежність до певної бізнес-групи. У разі стресових ситуацій банк може додатково фінансуватися державою, іноземними інвесторами, вітчизняними бізнесменами.

З урахуванням усих цих факторів було сформовано рейтинг найбільш надійних банків.

Назва банка

Форма власності

Крахна

Сайт

1.

Райффайзен банк Аваль

приватний

Австрія

www.aval.ua

2.

Креді Агріколь Банк

приватний

Франція

www.credit-agricole.ua

3.

Укрсіббанк

приватний

Франція

www.my.ukrsibbank.com

4.

Ощадбанк

державний

Україна

www.oschadnybank.com

5.

Укрексімбанк

державний

Україна

www.eximb.com

6.

Укргазбанк

державний

Україна

www.ukrgasbank.com

7.

ПроКредит Банк

приватний

Німеччина

www.procreditbank.com.ua

8.

Кредобанк

приватний

Польща

www.kredobank.com.ua

9.

ОТП Банк

приватний

Угорщина

www.otpbank.com.ua

10.

ПриватБанк

державний

Україна

www.privatbank.ua

З таблиці видно, що на лідерських позиціях - банки з іноземним капіталом (Австрія і Франція). Однак і українські фінансові установи посіили майже половину місць рейтингу.

Найбільш надійні банки України за депозитними вкладами

У 2019 зберігалася загальна тенденція зі збільшення надходження гривні в банківську сферу. Майже у всіх фінансових установ спостерігалося нарощування обсягів депозитів, особливо в валютному секторі.

Рейтинг банків за надійністю вкладів демонструє такі закономірності.

Для фізичних осіб перші три місця посіли "ПриватБанк" з обсягом майже 160 мільйонів гривень, "Ощадбанк" з показником 74,6 мільйона гривень, "Укрексімбанк" з обсягом у 23,8 мільйонів гривень.

За депозитами для юридичних осіб спостерігається інша тенденція: першу позицію посів український "Ощадбанк", розміри його депозитів склали майже 74 мільйони, друге місце отримав "Укрексімбанк" з показником 64,5 мільйона, на третьому місці "Укргазбанк" - 42,3 мільйона.

За загальним підсумком можна сказати, що максимальним обсягом депозитів може похвалитися "ПриватБанк", але в той же час більш збалансованим в роботі з клієнтами є "Ощадбанк".

Рейтинг банків за кредитами

Для більшості учасників ринку відсоток проблемних кредитів перевищив 50%. Ще однією проблемою стала курсова різниця. З одного боку, банкам доводиться повертати валютні депозити, а з іншого боку - платоспроможність клієнтів за валютними кредитами значно знизилася. Така ситуація призвела до необхідності залучення фінансових інвестицій з материнських структур.

Для фізичних осіб рейтинг найнадійніших банків за кредитами очолив "ПриватБанк". Сума позик склала трохи більше ніж 25 мільйонів гривень. На другому місці "Укрсоцбанк" з обсягом кредитних коштів на 10 мільйонів. На третьому - "Альфа-банк" з показником в 5,6 мільйона.

З кредитуванням юридичних осіб ситуація дещо інша. Тут перше місце впевнено посідає "Ощадбанк", розмір кредитування становить 63,2 мільйонів гривень. Друге місце - "Укрексімбанк" з показниками в 56,8 мільйонів, на третьому - "Сбербанк" з об'ємом кредитів у 38,6 мільйона.

Для поліпшення ситуації з поверненнями по кредитах в червні поточного року вступив в силу закон, який зобов'язує фінансові установи самостійно оцінювати платоспроможність позичальника. Також було внесено доповнення про те, що в разі прострочення оплати всі наступні кошти, що надходять, спочатку будуть спрямовуватися на погашення тіла кредиту, а потім на відсотки. Таким чином сподіваються вирішити проблему вічного боргу.

оформити кредит