Початок опалювального сезону - це завжди тривожний час для простих громадян, оскільки платити за комуналку доводиться в рази більше, ніж в літній період. При цьому з кожним роком тарифи зростають, незважаючи на те, що вони і так непомірно високі.

У поточному році початок опалювального сезону в Україні стартує 15 жовтня для жителів Хмельницької, Рівненської та Харківської областей. У решті регіонів батареї стануть теплими до 19 жовтня.

Що кажуть фахівці про поточний опалювальний сезон

З 2019 року в структурі вартості на опалення ціна на газ становить 80%. І якщо в попередні роки вона була фіксованою на весь сезон, зараз її можуть змінювати кожен місяць, виходячи з рівня цін на ринку. Процедура перегляду тарифів з жовтня 2020 року спрощується, тепер їх можна узгодити в тому ж місяці, де було подано заявку на перегляд. Раніше для цього було потрібно від 2 до 4 місяців. Відповідно, аналітики не можуть робити довгострокових прогнозів, оскільки на коливання ціни будуть впливати світові тенденції на ринку газу. Також в різних регіонах України вартість опалення може відрізнятися. Обґрунтовується це станом мереж, загальною заборгованістю населення, нюансами місцевого самоврядування. Але, як би не складалася ситуація на місцях, загалом по країні опалення подорожчає. Підвищення тарифів на електроенергію та водопостачання поки не планується.

Представники Асоціації постачальників енергоресурсів припускають, що в грудні-лютому (в розпал опалювального сезону) вартість газу зросте з 5.5 грн за кубометр до 7 грн. Для населення це означатиме, що місячний платіж збільшиться на 15-16%. В кінці серпня 2020 року відбулося різке подорожчання газу, що стало причиною підвищення ціни на його побутове використання у вересні на 45% порівняно з попереднім місяцем.

Борги за комунальні послуги

Підвищення тарифів на опалення в Україні неминуче спровокує зростання боргів населення за комунальні послуги. На жаль, суми в квитанціях непропорційні зарплатам і пенсіям громадян. Українці стурбовані тим, як їм сплачувати рахунки і до чого може привести заборгованість. Допомогою в складній ситуації для багатьох стає оформлення субсидії, але не всім доступна ця опція з різних причин (відсутність офіційної зарплати у когось з прописаних в житлі, необхідність збирати документи на тих членів сім'ї, які не проживають фактично в квартирі, і т. д.).

Як можна зменшити плату за опалення

Знизити вартість комунальних послуг не виглядає можливим, однак існує перспектива зробити свій дім енергоефективним, а значить, скоротити споживання газу та інших енергоресурсів для обігріву житлових будинків. Для цього з 2014 року в Україні функціонує державна програма «Теплі кредити». На сьогоднішній день на її реалізацію до державного бюджету закладено 400 млн грн. Приблизно 200 000 українських сімей зможуть скористатися цільовими позиками, що дозволить зменшити споживання природного газу на 80 млн кубометрів протягом опалювального сезону 2020 року в Україні.

Допомога від компанії «Швидко Займ»

Якщо у вас виникли проблеми з оплатою житлово-комунальних послуг або ви бажаєте покращити енергоефективність вашого будинку, але не потрапляєте під програму «Теплі кредити», звертайтеся за фінансовою допомогою в МФО «Швидко Займ». Тут пропонують найвигідніші умови кредитування в короткі терміни і без зайвої тяганини з документами. Забезпечуючи мінімальний відсоток відмов, ми розглядаємо заявки навіть тих клієнтів, які мають погану кредитну історію. Приходьте в «Швидко Займ», ми обов'язково знайдемо шляхи вирішення ваших проблем!

оформити кредит