Неспокійна епідеміологічна ситуація і складні економічні умови безпосередньо впливають на фінансову спроможність громадян. Багато хто вже відчув на своїй кишені негативний вплив карантинних заходів та економічного спаду. Скільки зараз отримують співробітники різних галузей і як змінилися мінімальна і середня зарплата в Україні, читайте в нашій статті.

Показники мінімальної зарплати

Розмір суми регулюється законодавчо. Оплата нараховується за роботу, виконану протягом місяця, з розрахунку на годинну норму. Детальніше про це можна прочитати в статті 95 КЗпП, статті 3 Закону про оплату праці.

Параметр може враховуватися як погодинно, так і помісячно. Він має фіксований розмір та є державною гарантією, якої зобов'язані дотримуватися підприємства будь-яких форм власності. Показник вважається базовим для розрахунку оплати найманих працівників як для юридичних, так і для фізичних осіб.

При розрахунках не враховують додаткові виплати через підвищений ризик, роз'їзний характер роботи, несприятливі умови праці. Також сюди не входять заохочувальні виплати, премії та інші компенсації.

У 2020 році мінімальна зарплата в Україні зросла. До 1 вересня вона становила 4723 гривні при місячній оплаті і 28,31 гривні за погодинну. Восени були введені нові нормативи, місячна зарплата збільшилася на 277 гривень і досягла рівня 5000 гривень, що в перерахунку на погодинну становить 29,2 гривні.

Прогноз по мінімальній зарплаті на 2021 рік

Згідно з прогнозом Міністерства економіки та розвитку, мінімальна зарплата в Україні в 2021 році буде збільшена в два етапи. З початком року її сума складе 6000 гривень, до другого півріччя вона буде збільшена до 6500. Відповідний законопроект щодо держбюджету був прийнятий Радою 6 листопада. Щоб остаточно його затвердити, парламент повинен проголосувати за документ у другому і третьому читанні до 25 листопада.

Медіанна зарплата в Україні

Ще один показник, який демонструє фінансову спроможність громадян. Станом на кінець літа цей показник збільшився на 8,6% щодо попереднього року і склав 11346 гривень. За даними служби статистики, середня зарплата в Україні в 2020 році майже в 2,4 рази вища за рівень мінімальної.

Конкретні цифри різняться в залежності від регіону. Лідерські позиції посідає місто Київ. За даними Мінфіну, у вересні тут середній щомісячний дохід склав 17253 гривні. Зарплату в 12000-13000 гривень демонструють Дніпропетровська, Донецька та Київська області. Від 10 000 до 12000 заробляють громадяни у Вінницькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях. Мінімальний показник в 9766 гривень за вересень демонструє Волинська область. Така неоднорідність дозволила сформувати середній показник в 11998 гривень на початок осені.

Профільна стратифікація

Яка середня зарплата в Україні, багато в чому залежить від галузі. Даний показник розраховується як середнє арифметичне в межах одного профспрямування, сегмента або регіону. В обчисленнях враховуються праця сумісників, винагороди, премії, заохочення і надбавки.

Максимального значення показник досяг у працівників IT, ЗМІ та систем телекомунікацій. Середній показник по галузі склав 19827 гривень, що на 15% більше в порівнянні з попереднім роком. На другому місці представники фінансової і страхової індустрії. Тут зафіксовано зростання зарплат на 6,6%, абсолютне значення становить 19700 гривень. Третє місце впевнено посідають представники державного управління, оборони й соціального страхування. Середнє значення - 16802 гривень, відносно минулого року параметр збільшився на 4%.

Мінімальний показник характеризує готельні комплекси і сферу громадського харчування: 6224 гривні. У порівнянні з попереднім роком він зменшився на 11,3%. Така динаміка не видається дивною, оскільки обидві галузі відчувають економічну кризу через пандемію, а деякі заклади взагалі заявили про своє закриття.

На жаль, в Україні зарплати вчителям і лікарям перебувають на найнижчих позиціях. Працівники освіти та охорони здоров'я хоча і отримали більше грошей у порівнянні з попереднім роком, проте їхня середня зарплатня залишається невеликою відносно інших галузей. Так, вчителі і викладачі в середньому отримують 8218 гривень, що майже на 12% більше в порівнянні з минулим роком. Люди, що працюють в сфері охорони здоров'я та соціальної допомоги, в середньому щомісяця отримують 8490 гривень. Зростання відносно минулого періоду склало 20%.

Прогнози на наступний рік передбачають, що цей макроекономічний показник продовжить зростати. За оцінками фінансистів, він збільшиться до 13600 гривень.

При проведенні статистичних досліджень враховувалися всі регіони України, окрім тимчасово окупованих: республіки Крим, міста Севастополя, а також частини Донецької і Луганської областей.

Розмір зарплати в Україні на сьогодні далеко не всіх тішить. Якщо вам не вистачає коштів для термінових придбань, на потреби здоров'я або навчання, фінансову допомогу ви можете отримати в компанії «Швидко Займ». Ми пропонуємо нашим клієнтам просте і зрозуміле онлайн-оформлення послуги, запитуємо мінімальний пакет документів. Після схвалення позики гроші будуть перераховані вам на картку протягом 5 хвилин.

оформити кредит